Sharp 60 " 1080P led 2011 model LC-60LE633U 240hz - -...
May 13, 2026
Description
  BEST LINK OUTLET outlet have New inventory in 2 time a week---------------------------
  We always selling half price of MSRP price on Clothing and household items
  We always have special price on TV for you
  THIS IS NEW IN BOX SHARP 60" 2011 MODEL LED 240HZ MODEL LC-60LE633
  MSRP 1799
  BEST LINK PRICE SELLING 1299
  The AQUOS® LC-60LE633U 60" Class (60-1/32" Diagonal) is a high-performance large screen LCD TV. With Sharp's Full HD 1080p X-Gen Panel produces a breathtaking picture quality that is second to none. The LC-60LE633U has built-in ATSC/QAM/NTSC tuners and 4 HDMI® inputs, compatible with 1080p signals, as well as 2 HD 1080p component inputs. It features a sleek piano black cabinet and subtle recessed bottom-mounted speakers.
  Screen Size: 60" (60-1/32" diagonal)
  Aspect Ratio: 16:9
  Resolution: 1920 x 1080
  Response Time: 4ms
  Full HD 1080p X-Gen LCD Panel
  Edge Lit LED
  Dynamic Contrast Ratio: 4,000,000:1
  Response Time: 4ms
  Viewing Angle (HxV): 176° x 176°
  Tuner: NTSC/ATSC/QAM
  AquoMotion 240
  Vyper Drive - Game Mode
  Connected TV Services: Built-in WiFi
  AQUOS® Series
  Cabinet Color: Black
  IF YOU ARE INTERESTED IN ANY OF OUR ITEMS, PLEASE FEEL FREE TO CALL OR STOP BY OUR STORE!
  OPEN
  MON to SAT 10 AM to 7PM
  SUNDAY 12PM to 5PM
  VISIT US AT
  BEST LINK
  5729 SAVOY DR
  HOUSTON,TX.77036
  CALL-
  WE SELL MANY BRAND NAME TVS ALL SIZES AT VERY LOW PRICE.
  NICE TVS FOR VERY LOW PRICE
  upto-50%off-all-lcd-led-tvs-
  THanks
  we carry tvs 20-22-27-32-36 -40-46-50-55-inch and more.please call -------------
  all sizes and brands available---------1080p lcd
  1080 led
  1080p 3d led
  WE CARRY MAJOR BRAND LCD -LED HDTVS IN BOX WITH WARANTY-----------------
  1080p lcd -all szes
  1080p led
  1080p 3d led
  1080p hdtv
  all upto-50%off---
  vizio 32" $ 239 new in box with waranty
  vizio 42" $ p lcd hdtv new in box with waranty
  vizio 47" $ p lcd hdtv new in box with waranty
  vizio 55" $ p lcd 120hz hdtv new in box with waranty
  1080p 3d led also avaialable
  please visit our showroom at-
  best link
  5729 savoy dr
  houston,tx,77036
  UPTO-50%OFF-ALL-LCD-LED-TVS-
  NEW INBOX SONY 3D HOME THEATRE 1000W HT-SS370 FOR $ 199
  hp dell apple imac lenovo acer
  Location: upto-50%off-electronics-computers-& more
  Location: UPTO-50%OFF-ALL-ELECTRONICS-LED-TVS-LCD
  Location: UPTO-50%OFF-ALL-FURNITURE-ELECTRONICS-PC